Національно-патріотичне виховання.

   Вшанування дня пам'яті героїв Крут.

    29 січня 2019 року в нашій школі   було проведено лінійку під назвою  «Крути – наша слава, наша історія»

    …Безвусі, юні, вічно молоді ви склали
    голови за рідний Київ, скріпивши крок
    державницькій ході, вписавши подвиг
    у свободи вияв. 

                                 Яр Славутич «Крутянці»

     

           «Хто не знає свого минулого, не вартий свого майбутнього»,– говорить народна мудрість. І це дійсно так, бо як дерево тримається на землі своїм корінням, так людина тримається на землі своїм минулим. Людина, яка не знає минулого – як перекотиполе, куди вітер подме, туди воно й котиться. 

    Картинки по запросу небесна сотня

    Наші учні підготували вірші про героїв , які боролись за мир на нашій землі вшанування пам’яті українських юнаків, що полягли в бою під Крутами у січні 1918 року, героїв «Небесної сотні», що у січні-лютому 2014-го віддали своє життя за Гідність і Свободу нації, бійців АТО, які на Східному фронті стоять на смерть, щоб не допустити поневолення України  у ХХІ сторіччі – є важливим елементом національно-патріотичного виховання. 

         Людмила Миколаївна наголосила на тому ,що ми повинні знати свою історію, своє минуле. А історія наша вмита кров’ю і сльозами. Однією з найтрагічніших, але і найгерїчних  її сторінок є бій під Крутами. Дата 29 січня увійшла в українську історію як день пам’яті мужніх героїв, що душу й тіло поклали за самостійність, волю та незалежність Батьківщини. Подякувала учасникам – односельчанам які зараз захищають нас і Україну від окупаційно-терористичних груп на Сході України. Українська нація показує всьому світу приклади героїзму, жертовності, самовіддачі, незаперечної мужності в захисті прав і свобод людей, миру у всьому світі. А прапор, який для нашої школи передали учасники неоголошеної війни, буде назавжди символом і святинею в пам'ять всім учасникам (живим і загиблим) за свободу і незалежність нашої рідної України, мир та благополуччя нашого народу.

     

     

   Ланцюжок єднання

    100 років тому 22 січня 1919 року було підписано Акт злуки Української Народної Республіки і Західноукраїнської Народної Республіки. Саме цю дату щороку відзначають як День Соборності України.     Перше офіційне відзначення свята Соборності на державному рівні відбулося 22 січня 1939 року в столиці Карпатської України – Хусті. Це була наймасовіша за 20 років перебування краю у складі Чехословаччини демонстрація українців – понад 30 тисяч учасників.В сучасній Україні на державному рівні вперше святкували цей день вже у 1999 році.

     Живий ланцюг – символ та головна традиція Дня соборності України. Сьогодні це свято відзначають створенням живих ланцюгів, які об’єднують Західну і Східну частини країни. Перший такий ланцюг створили в 1990 році, коли понад мільйон патріотично налаштованих українців взялися за руки і об’єднали шлях з Києва до Львова. У XXI столітті ця традиція стала поступово відроджуватися. Зазвичай близько тисячі людей збираються в живий ланцюг на київському мосту Патона, символічно об’єднуючи таким чином правий і лівий береги Дніпра.

    Сьогодні, 22 січня 2019 року, в Києві в День Соборності України 2019 на мосту Патона пройде патріотична акція, під час якої учасники об’єднають живим ланцюгом два береги Дніпра. У різних містах країни пройдуть різні заходи та флеш-моби до відзначення свята Соборності.

    Цю дату ми відзначили і в нашій школі.Краснюк Наталія Михайлівна підготувала чудову ,змістовну презентацію,яку діти переглядали з  великим захопленням.Після презентації діти обєдналися в живий ланцюжок єднання під символічною назвою «Україна єдина»

     

   Пам'яті жертв ГОЛОКОСТУ.

    У п’ятницю, 25 січня, напередодні Міжнародного дня пам’яті жертв Голокосту, у навчальному закладі відбулася виховна година для старшокласників. Провела захід Світлана Мельник.

    Картинки по запросу 25 січня голокосту в школі

     

          Учні  мали змогу познайомитись із поняттям Голокосту та історією гоніння єврейського народу. Згадали також про Бабин Яр, у якому в часи німецької окупації України були розстріляні 33 771 людей. Також Світлана Михайлівна розповіла про Праведників Народів Світу – тих, хто ризикував життям, рятуючи євреїв під час Голокосту. Серед таких людей і 2500 українців. 

    Крім того, школярі з педагогом переглянули фільм «Хлопчик у смугастій піжамі», у якому показано всю абсурдність твердження, що є вищі та нижчі раси. Кінострічка викликала в учнів безліч емоцій.

  Акція "Допоможи солдату"

   Учні та педагогічний колектив ЗОШ І-ІІ ст. с. Велика Вулига, завжди активно приймають участь в благодійних акціях різного спрямування. Вже вкотре в закладі було оголошено акцію «Допоможи солдату», в ході цієї акції було зібрано продукти харчування, предмети першої медичної  допомоги, теплі носки.

   20 грудня все це було передано волонтерам , які відвезуть  допомогу нашим військовим в зону АТО.

   Ми вдячні всім добрим людям, батьківській громадськості, учням, вчителям, технічним працівникам за небайдуже ставлення до долі нашої держави.

   Мирного неба всім, нехай вам щастить.

  "З любов'ю до солдата."

  У четвер,24 листопада,у приміщенні нашої школи ,відбулася благодійна ярмарка  та збір коштів для бійців АТО.

  Школярі та батьки для продажу виготовили найрізноманітніші смаколики,які вмить розкупилися.

   


   Усі зібрані гроші,а це-820 гривень,плануємо витратити на потреби українських бійців.

  Це не перша подібна акція,яка проходила в нашій школі . 

   

   

   "Україна пам'ятає,світ визнає."

   Хай світло від свічки у небо летить
   Хоча б одну душу зігріє в цю мить
   Щоб душа ця загублена спокій знайшла
   І у вічність до Бога вона відійшла.   Третій тиждень листопада кожного року в нашій країні - поминальний по жертвах імперських насильств над українцями, в тому числі і Голодомору 1932-1933 рр. 27 листопада в день пам’яті кожен свідомий українець, запалить на підвіконні свою свічку пам’яті, щоб її бачили зорі – душі померлих.

    

    

    

    

    

    

    

    

    

    

   

   21 листопада-День Гідності та Свободи.

   Указ про День гідності та свободи, який українці віднині й навіки будуть відзначати 21 листопада підписав Глава держави Петро Порошенко. 

   Україна – це територія гідності й свободи. Такими нас зробила не одна, а дві революції – наш Майдан 2004 року, який був Святом Свободи, і Революція 2013 року, Революція Гідності. Це був надзвичайно важкий іспит для України, коли українці продемонстрували свою європейськість, гідність, своє прагнення до свободи.

   Протягом тижня в навчальному закладі були проведені уроки мужності «Герої не вмирають», бесіди «Ми – єдиний народ», проведено перегляд інформаційних програм про події на Сході України, їх обговорення.