Шевченківська сторінка

                                                                                      

Над Дніпром широким-
Ти заснув єси, Кобзарю,
Вічним сном глибоким…
Покоління поколінню
Об тобі розкаже,
І твоя , Кобзарю, слава
Не вмре , не поляже

О. Афанасьєв- Чужбинський
     «Слово над труною»

Заходи з підготовки та

 

відзначення 200 - річчя  від

 

дня народження Т.Г. Шевченка

 

та 150 – річчя

 

від дня його перепоховання.

 

                                 Апостол правди  -  ШЕВЧЕНКО

(1814 - 1861)

 

   І знову вічна Шевченкова весна прийшла на нашу землю . Святкуємо всі день народження Пророка. На повний голос говоримо про мудре й живе слово його, твердимо про здійснення Тарасових мрій і сподівань. Шевченко як людина Божа , з Божим талантом слова і пензля офірував своє життя усім стражденним , але не зломленим. Як людина земна Тарас Шевченко страждав і радів , любив і ненавидів , мав друзів , але й знав , що таке гіркота і розпач самотини…

   Тарас Шевченко. Це імя  стало символом нашого народу.Його «Кобзар» лежить на столі поряд з хлібом, а його пісні вишиті на рушниках.

   9 березня 2012 року все прогресивне людство відзначало 199- річницю з дня народження Т.Г.Шевченка. В школі стало традицією під час Шевченківських свят проводити вікторини, конкурси читців та малюнків до творів Кобзаря.

 

1.          Загальношкільна лінійка , присвячена творчому

 

спадку та діяльності Т.Г. Шевченка

 

 

 

 

 

 

2.Шкільний конкурс декламаторів Шевченківської поезії

 

 

3.Випуск стінгазети

« Шевченко вічно з нами»

 

 3.ТВОРЧІ РОБОТИ УЧАСНИКІВ КОНКУРСУ МАЛЮНКІВ

до творів Т. Шевченка

 

 

 

             Відділ освіти

                Тиврівської районної державної адміністрації :

 2011 р. нагородив Гук Альону за зайняте І місце у конкурсі декламаторів «Ми пісню Шевченка в майбутнє несем»;

2012р.  нагородив творчу групу за зайняте І місце в номінації « Інсценізація твору

 

 

 

 

2013 р.нагородив  Якименко Вікторію за активну участь в районному конкурсі учнів творчості , присвяченому шевченківським дням

 

Дипломи

 

 

 

       9 березня 2014 року український народ відзначатиме  200 років від Дня народження Т.Г.Шевченка. Шевченко залишив нам свої неоціненні духовні надбання — поезії, літературні й драматургічні твори, картини й ілюстрації та світлу добру пам’ять про себе. Він пробуджував любов до своєї Батьківщини, кликав сильних на подвиги, вселяв у слабких надію і віру. Ми повинні завжди пам’ятати про генія українського народу.

 

200-річчя з дня народження Т.Г. Шевченка

 

До 200-річчя від дня народження Тараса Григоровича Шевченка в  ЗОШ І-ІІ ступенів с. Велика Вулига було проведено літературну композицію «Т. Шевченко – Прометей нашої доби» для учнів  1-9 класів. Літературну композицію «Свіча запалена від серця»  підготували учні  7 - 9 класу та вч. української мови та літератури Дуля С.В.

 

 

 

 

Вшановуючи пам’ять Тараса Шевченка, учні запалили свої крихітні свічечки від символічної Шевченкової . Їх полум’я горітиме ясніше, коли ми будемо пам’ятати про її місце у нашому сьогоденні, у житті народу і кожного з нас.

 

 

Усі присутні подивилися презентацію  «Шевченко – гордість українського народу». Прослухали пісні та вірші  Шевченка.

 

 

Школярі узагальнили матеріал про життєвий і творчий шлях геніального поета України Тараса Шевченка. Були учасниками конкурсу знавців творчості Тараса Шевченка.

 Кращі читці Шевченківської поезії були нагороджені грамотами:  Коваль Вадим, Бондар Альона, Якимено Сергій, Кобасюк Надія.

 

Цікаво і змістовно пройшла поїздка учнів 7 – 9 кл.  до Тиврова на районний конкурс читців Шевченківської поезії , під час якої школярі  ознайомилися із цікавими експозиціями про життя і творчість Тараса Шевченка, подивились інсценізації віршів поета, а також отримали диплом за зайняте ІІІ місце у конкурсі.