Всеукраїнський тиждень права

Одним із завдань сучасної шкільної  правової освіти є вміння учня

орієнтуватись у величезному потоці інформації. Навчити цього лише на уроці  правознавства просто неможливо, тому в школі щорічно проводиться тиждень права,  який включає в себе комплекс різноманітних форм позакласної роботи.

        Проведення тижня права було спрямовано на те, щоб поглибити знання учнівської молоді про їх права, зазначені в державних документах: зокрема в Конституції України. Цей  тиждень - пропаганда, спрямована на всіх громадян нашої держави. А наша  маленька «держава» (тобто школа) не стала винятком: було розроблено ряд   заходів, що охопили усі ланки освітньої діяльності – від початкової до старшої.

      Всеукраїнський тиждень права розпочався відкриттям загальношкільної лінійки, на якій вчитель історії, Краснюк Наталія Михайлівна коротко розповіла про історію започаткування та проведення Всеукраїнського тижня права. Тиждень  права сьогодні вже має статус державного, носить характер національної правової традиції та включає в себе цілу низку заходів, акцій, конкурсів.

Так, в рамках проведення тижня  були проведені заходи, спрямовані на забезпечення захисту прав дитини  дотримання національних  та загальнолюдських    морально-естетичних принципів, традицій. У школі була оформлена виставка книг «Мої права», проведено Всеукраїнський урок права.

 

 

 

 

 

Для  учнів 1-4 класів було проведено гру-мандрівку «Права людини на

   Україні». 

 

 

Для учнів  5 – 8 класів була  проведена вікторина « Права та обов’язки батьків та дітей». Під час спілкування діти повторили основні статті конвенції про права дитини, а також вчитель історії, правознавства наголосила, що права нерозривно пов’язані з обов’язками, і що ми всі повинні робити такі вчинки, щоб не зашкодити собі, родині та оточуючим.

Для 9 класу проведена презентація «Правова Відповідальність підлітків.

Протягом тижня по класах були проведені години спілкування на правову тематику.