20 фактів про дітей

20 цікавих фактів про дітей

Кожні три секунди у світі народжується нова людина і саме тому ми підібрали для вас ці дійсно дивовижні факти про дітей, які сподіваємось змусять вас замислитись про диво життя і поглянути на своїх власних дітей трохи по-іншому.

1. В Європі татами і мамами стають приблизно в двадцять дев'ять років, натомість в Україні батьками стають в середньому в двадцять років, а в Індії цей показник ще нижчий — 18 років.
2. Сьогодні найбільш високий рівень народжуваності в Нігерії, де жінка народжує в середньому до восьми дітей. Найнижчий рівень в Сінгапурі тут десять жінок народжують приблизно всього вісім дітей.
3. В Кореї вік дитини починають рахувати не від народження, а від моменту її зачаття.
4. У тілі новонародженої дитини є приблизно одна чашка крові.
5. Група крові дитини або відповідає групі одного з батьків, або є сумою їх груп. Тому трапляються випадки коли у матері з другою групою крові та батька з першою, народжується дитина яка має третю групу крові.

6. Плач новонародженої дитини, на відміну від будь-якого іншого звуку, викликає емоційний відгук у людському мозку.

7. Немовлята мають в три рази більше смакових рецепторів, ніж дорослі.
8. З народження очі дитини не змінюють свого розміру протягом всього життя, тобто на відміну від інших органів вони не ростуть разом з дитиною, а також новонароджені діти не можуть розрізняти синій колір.
9. Діти починають розуміти мову до того, як самі починають говорити.
10. Новонароджені не можуть плакати у прямому значенні слова. Звісно вони можуть кричати, але майже до тьох тижнів у дітей фактично не можуть з'являтись сльози.
11. Мозок дитини може використовувати до 50% від загального отриманого обсягу глюкози, це пояснює, чому немовлята так багато 
сплять.
12. Після народження скелет дитини утворюється з понад трьохсот кісток. В процесі росту та розвитку деякі кістки зростаються і тому вже в дорослому віці в нашому тілі близько 206 кісток.
13. Від народження до привчання дитини користуватись туалетом, батькам доводиться купляти близько 8000 підгузників.
14. Здорова дитина в перший рік життя потроює свою вагу. Дівчатка у віці 18 місяців, а хлопчики у 24 місяці мають зріст який в середньому відповідатиме половині їх зросту в дорослому віці.
15. Телебачення не сприяє інтелектуальному розвитку, бо немовлята реагують на речі, які реагують на них. Навіть самі передові медіа прилади не реагують на специфічні сигнали немовлят і саме тому ігри з батьками є набагато цінніші для їх розвитку.
16. Здавна люди виготовляли різноманітні іграшки, археологи й досі при розкопках залишків стародавніх цивілізацій знаходять іграшки древнього Єгипту та Китаю. В Індії знайдено іграшки які датуються приблизно третім тисячоліттям до н. е. Вже тоді діти бавились свистками у вигляді птахів та іграшковими мавпочками.
17. Найбільш старовинна іграшка знайдена на території України датується п'ятим століттям до н. e. Вона являє собою ляльку з глини розміром понад шість сантиметрів. Унікальним є те, що руки та ноги цієї ляльки можуть рухатися. Також у Києві є Державний музей іграшки, до колекції якого входить більш як 15 000 експонаті.
18. «Дванадцята ніч, або як собі хочете» (Twelfth Night, or What You Will) — єдина п'єса Шекспіра, яка не містить слова «дитина» або «діти».
19. З 1838 і до 1960 року понад половини всіх фотографій були фото немовлят. Більше фотографуйте своїх діток, адже вони так швидко ростуть.
20. Ваша дитина, ймовірно, не буде пам'ятати нічого, що з нею відбувалось до трьох років. Цьому явищу психологи навіть дали назву «інфантильна амнезія» або «амнезія дитинства». Згідно досліджень діти можуть пам'ятати події, які з ними трапились навіть у віці одного року, але під час зростання вони переважно повністю втрачають спогади про свої наймолодші роки. Однак дорослі зобов'язані докласти всі можливі зусилля щоб у дітей було справді щасливе дитинство.