3 простих способи відрізнити ГМО від звичайних продуктів

3 простих способи відрізнити ГМО від звичайних продуктів

Вчені сперечаються про вплив генетично модифікованих продуктів на здоров’я. У США, Китаї та Канаді вирощують змінену кукурудзу, сою, картоплю, а от Австрія, Греція і Угорщина оголосили себе вільними від ГМО.

Шкоду ГМ-продуктів не доведена, але, якщо вам важливо, щоб ваша їжа була повністю натуральною Тутка підкаже, як розрізняти продукти.

·         ГМО — генетично модифіковані організми (рослини, тварини, мікроорганізми), яким пересадили гени інших організмів.

·         ГМ-продукти володіють стійкістю до комах-шкідників, гербіцидів, грибків і вірусів. Їх смак кращий, а ростуть вони швидше традиційних продуктів.

·         Поки немає ніяких наукових доказів того, що модифіковані продукти небезпечні для людиниЧисленні міжнародні дослідні установи та наукові організації підтверджують ці дані.

·         ГМ-продукти можуть викликати алергічну реакцію. Наприклад, якщо у вас алергія на фундук і ви з’їли продукт з генами цього горіха, то непереносимість дасть про себе знати. Тому уважно вивчайте інформацію на етикетках.

1. Вивчіть етикетку

Натуральні продукти маркують особливим чином. Шукайте позначки «100 % organic», «Органічний», або «Made with organic ingredients». Вони гарантують, що у товарі немає генетично модифікованих компонентів.

Зверніть увагу на написи «Без ГМО», «Non-GMO» і «Made without genetically modified ingredients». У складі цих товарів можуть бути ГМО, але не більше 0,9 %.

У США овочі і фрукти позначають PLU-кодом з 5 цифр на ціннику. Код на трансгенних продуктах починається з 8.

2. Зверніть увагу на зовнішній вигляд продукту

 

Генетично модифіковані продукти бездоганні на виглядВони мають правильну форму, однаковий розмір і довго не псуються, так як нові гени дозволяють їм бути стійкими до негативного зовнішнього впливу. Наприклад, ген бактерії Bacillus thuringiensis, доданий в ГМ-рослинивиробляє токсин, який отруює шкідників.

Якщо овочі пошкоджені комахами, швидше за все, перед вами натуральний продукт.

3. Якщо для вас важливо не вживати ГМ – продукти, запам’ятайте цей список:

78 % сої, 33 % кукурудзи, 64 % бавовни і 24 % ріпаку в світі — трансгенні.

                                                        Їх додають в такі продукти, як:

    -  ковбаса, сосиски

молочні та сирні продукти

  -напівфабрикати і борошняні суміші

сухі сніданки, каші швидкого приготування

 - хліб, кондитерські вироби

 -солодкі напої

-бавовняне і арахісове масло

 - майонез

 -шоколадний сироп